Баттл-культура по-полтавськи

Вихідними мені випала нагода відвідати захід, який на мою думку, став абсолютно іноваційним у Полтаві. Він називається «Valber battle».

Фото: vk.com

Фото: vk.com

Суть заходу полягає у тому, щоб отримати перемогу на «баттлі». Два учасника стають один навпроти іншого і зачитують без музики або «мінусу» раніше підготовлені римовані тексти. Зміст текстів зводиться, як правило до того, щоб принизити опонента, довести свою першість у ремеслі. Але учасників ніхто не обмежує і вони сковані лише межами своїх думок. Питання щодо найсильнішого вирішують компетентні судді – визнані діячі в хіп-хоп культурі.

Баттл-культура бере свій початок з двадцятого століття. З часів, коли DJ Afrika Bambaataа, Grandmaster Flash та Kool Herc лише починали розвивати хіп-хоп течію. Суть баттлу була не в тому, щоб принизивши та змішати з брудом опонента, зірвати куш. У коло ставали ті, кому було що сказати один одному. За допомогою баттлу намагалися викоренити насильство та пропагандували прагнення до знань. Замість того, щоб братись за зброю (а у ті часи у неблагополучних районах це було звичайною справою) двоє суперників відточували навики римування і гостроту розуму. Вони доводили свою правоту власним розумом, а не кулаками. Як на мене, така ідеологія зробила для розвитку молоді більше, ніж телебачення та обіцянки політиків. Те, на що баттл-культура перетворилася зараз – це вже інше питання.

uid1-Event-d5af1cd9-5064-4466-aa7b-125e75f112e4

На жаль, ви не прийдете подивитись на цю словесну дуель з дітьми, адже у рамках змагання говорять те, після чого треба вішати знак «18+» на вході. Доволі часто MC, які беруть участь, не обмежують себе рамками цензурної лексики або нормами пристойності щодо людини навпроти. Це, як на мене, колосальний мінус, адже нецензурна лексика не несе додаткового смислового навантаження, а куплети, побудовані з використанням евфемізмів, лише підкреслюють високу майстерність MC.

Але це лише моя думка як стороннього глядача. До речі, продивляючись баттли різних представників цієї культури, як на мене, просто необхідно виділити полтавця Артема Лоїка, і не тому, що він з Полтави, а тому, що він брав участь в одному з баттл-проектів і переміг завдяки надзвичайно лаконічному виступу, який містив не просто вдалі рифми, а ідею та посил.

Тож, початок полтавського баттл-проекту було призначено на 14:00, і мені, добираючись із центру Полтави майже на інший кінець міста, довелося витерпіти просто шалену спеку. Але яким полегшенням для мене було нарешті зайти у приміщення з кондиціонером. У залі вже було близько двадцяти-тридцяти глядачів.

У регламенті анонсували два баттли по два раунди кожен. Що порадувало – особливість саме цього заходу була у тому, що словесні дуелі відбувалися між представниками полтавської поетичної школи та реперами Полтави.

Фото: vk.com

Фото: vk.com

Не дивлячись на різні підходи до форми вираження, як на мене, то в кожній парі майже одразу проглядався фаворит, який своїм стилем, подачею завойовував прихильність натовпу та суддів. Щодо суддів – особисті подяки їм. Ці люди кожне своє рішення аргументували, були об`єктивними у своїй суддівській діяльності і давали самим учасникам актуальні поради.

Стосовно змісту виступів учасників – у кожного своя особиста думка. Були дуже вдалі куплети а були й відверто жахливими. Мені наприклад, запам`ятався один із поетів, який побудував частину свого виступу, оперуючи творами Еріха Марії Ремарка – це було «Вау!».

Звичайно ж були і не дуже вдалі вислови, недоречний бруд та багато іншого. Кого це зацікавило – організатори викладають відео виступів на каналі YouTube та в соціальній мережі «ВКонтакте».

До речі про організаторів – Віталій Микитенко та Сергій Бойко. Це молоді та ініціативні хлопці, студенти, які на своєму особистому ентузіазмі зібралися та піднімають реп-течію у Полтаві. Їх тандем надзвичайно наполегливо працює, я особисто побачив, як автори турбуються про свій проект. Велика подяка їм за те, що вони мають сили та натхнення на створення чогось нового та актуального в рамках своєї культури.

Наприкінці хотілося б сказати ще кілька слів. Цей захід по своїй суті може сприяти розвитку хіп-хоп культури, не тільки полтавської, але й всеукраїнської.

– Показати, що в Полтаві є сильні МС. Людям, які не знають про реп, показати всю красу нашої культури, можливо залучити когось в свої ряди. Тим хто любить це – принести задоволення і самим його отримати, – так висловився про цілі проекту ідейний натхненник заходу Віталій Микитенко.

Сподіваюсь, що організатори досягнуть поставленої мети, особисто я буду слідкувати за розвитком полтавської баттл-арени.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

“визнані діячі в хіп-хоп культури” XD

2016-07-22
Білочка
Відповіcти
0

Nicole- it7&821#;s been a while lovely lady. Happy belated birthday! I just read your post for the first time. Thank you for sharing your ideas!! You are truly someone inspiring. Keep your voice going, it inspires me out here in CA. Much love sista.

2016-08-09
Cade
0

Чего только не придумают. Судя по фото Магус Опус превратились в рэперов? ))

2016-07-21
Тариф
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: