Хочу на контракт: як потрапити, а не «попасти»?

Мене дуже часто запитують «Як ти знайшла фірму?, «як ти потрапила до колективу?», «як відпустила мама?». Висловлюю свою суб’єктивну думку, що склалася на основі власного боягузтва й маленького досвіду.

Хочу на контракт: як потрапити, а не «попасти»?

Хочу на контракт: як потрапити, а не «попасти»?

Історій про те, як хтось кудись поїхав і їх шось таке погане змушували робити і на гроші кинули і ледь-ледь здорова вирвалася додому справді багато. Це не міфи, таке існує. Це все правда. Ось тільки лиш, чи певні ви, що та людина відповідально поставилася до вибору своєї роботи і перевірила бодай щось раніше, ніж на її ім’я почали робити Візу?

Так, прикрі випадки трапляються. Кількість негідників у шоу-індустрії однакова як в Україні, так і Туреччині. Тільки плата і рівень ризиків там більший, адже ти ВЖЕ знаходишся у чужій мусульманській країні з, можливо, сумнівним, правом на легальне перебування і роботу.

Моїм головним меседжем з цього приводу є лише одна фраза: ДУМАЙТЕ І ПЕРЕВІРЯЙТЕ! Перевіряйте, перевіряйте!!! Всіх і все, що вам обіцяють, що ви чуєте й бачите!

Я абсолютна боягузка. Я в жодному разі не поїхала б в іншу країну (уточнюю, бо в Карпати так колись зібралася, на щастя, вельми успішно) за звичайним оголошення в Інтернеті! Про свої контракти я дізналася через знайомих, які там вже працювали. Шукайте знайомих!!! Світ тісний, ви завжди зможете вийти на людину, яка працювали з цією фірмою, з цим роботодавцем чи знає когось, хто працював там. Беріть рекомендації! Ми ж покоління мережі, використай це на повну!

На правду, єдине, у чому ви маєте переконатись твердо і незворушно сидячи вдома перед монітором, що такий колектив РЕАЛЬНО існує й люди там реально ПРАЦЮЮТЬ! Що це не фейк і не замануха! Подумаймо логічно! Якщо люди півроку живуть біля моря, щодня одягають костюми, яскраво фарбуються і виступають, то у них 100-відсотково є подібні фото, в Інстаграмі є відеофрагментик репетиції чи шоу.

Коли я приїхала додому минулого року восени, почала про всяк випадок проглядати зимні контракти в Китай. Відправляла заявки, писала потенційним роботодавцям. І, звичайно ж, один добродій, у якого на сторінці 5 картинок шоу-балетів з Інтернету і більше ні-чо-го одразу ось так без кастингу і хоча б Skype дзвінка, взяв мене у балет! «Ти підходиш! Відео твої нормальні! Зарплата ось така, виліт орієнтовно тоді-то. Коли можемо починати робити Візу?» Хеееей, клас, уже пакую валізи!

Насправді, я особисто знаю людей, які вишукували контракт у такий спосіб. Оговорили всі деталі у переписці вк і без жодного кастингу летіли працювати. І мали успішний контракт, заробіток, обіцяні умови проживання і все було нормально.

Але це точно не для мене! Моя нервова система не витримає) Бо знаю і тих, хто залишився вдома попри домовленості з реальними людьми та, навіть, після початку процедури оформлення документів.

Крім того, оці контракти без картингів мене насторожують. На мою думку, не тільки ти потребуєш роботи, а й фірма потребує професійного працівника. Якщо люди серйозно ставляться до своєї репутації та якості шоу, яке до речі саме ЇМ продавати в готелі чи клуби, вони не можуть наосліп брати людей.

У цьому році контракт знайшовся банально – через спільних друзів у вк. Шукала варіанти, побачила оголошення про кастинг і списалася з другом із Полтави, який відпрацював з цим колективом минулий сезон. Багато ж бо людей працюють у таких спосіб, якщо чесно) Ну я, звичайно, всі доступні фото продивилась, відео пошукала, інстаграмчики глянула і зі спокійною душею списалася з контактною особою.

Далі стандартна процедура – надсилання своїх відео. Взагалі, для такого діла дуже важливо мати наготові складене резюме, 4-6 фото для портфоліо й найголовніше – відеоролик. У мене ж досі професійного промо немає, тому я надсилаю свої найкращі відео. Цей матеріал має максимально розкрити ваші можливості, техніку, рівень і все таке інше, танцювальне. І, о радість, мене додали у загальний діалог претендентів (що в нашому світі мережі означає чи не половину успіху) і запросили на кастинг.

Атмосферу танцювальних зібрань, будь то батли, кастинг чи конкурс передати словами важко. Мене зрозуміють усі, хто хоча б раз опинявся під одним дахом із півсотнею своїх ОДНОДУМНЦІВ. Різноформатні, яскраві, емоційно заряджені, стильні й оригінальні – все це мій улюблений контингент, окрема соціальна група чи то пак субкультура – танцівники!

Аня Біловод 3

Направду, не буду лукавити й таки напишу про те, що, нерідко, це люди трохи самозакохані. Це легко пояснити. Танцівник за визначення, людина, що привертає увагу і показує себе. Але мені пощастило і дух танцю таки об’єднав нас із самого початку.

У перший же день ми вивчили 3 різні шматочки хореографії (у танцювальному світі – зв’язки). Мозок так трошки плавиться від такої кількості інформації… А ще й про емоції треба пам’ятати, кастинг все-таки, треба виділитись! Після 4-х годинного майстер-класу нас поділили на групи для перегляду.

Аня Біловод

Далі можна було під’єднати свою музику і показати, як то кажуть у фільмах – все, на що ти здатний. Цікаво, що серед тих, хто зараз разом зі мною чекають відкриття Візи, як раз ті, хто сміливо і впевнено виходив танцювати сольно. Я теж не змарнувала можливість і показувала власну хореографію. Згадую з посмішкою, бо колеги «пошуміли», що у нас означає підтримку і посил енергії на танцпол. Все це ретельно фільмували на камеру, крім того сфотографували кожного окремо портретно і в повний зріст.

Їздила я на такі собі безкоштовні майстер-класи ще 2 чи 3 рази і потім, нарешті, сказали, що мене вирішили остаточно брати! Ну а далі «понеслась»…

Пишіть коментарі, ставте лайки! Посмішок і нехай щодня танцює ваша душа!

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: