Як заощадити 40% бюджету на покупках та стати щасливіше

Тренд свідомого та відповідального споживання стрімко набирає обертів і поповнює ряди прихильників. А життя в стилі “нуль відходів” — взагалі новий ч̶о̶р̶н̶и̶й зелений. Воно і не дивно, оскільки сміття активно забруднює міста, гори, океани. Більше того, пластик постійно потрапляє до нас на стіл (читай «в наше тіло»), наприклад, разом із морепродуктами. Мікропластик присутній у 90% бутильованої води. Площа сміттєзвалищ в Україні дорівнює площі Одеської області. Вражає, правда?

Zero waste (з англ. «нуль відходів», далі ZW) — це не просто данина моді, а життєва необхідність. Або люди візьмуть контроль над своїми відходами, або безкінечний потік речей і сміття дуже швидко заполонить особистий простір і планету. На жаль, у нас немає запасної Землі, тож ця стаття націлена надихнути і нагадати, що навіть один залишений в магазині пакет — це вже великий крок, а перехід до ZW життя — наш шанс на майбутнє.

Філософія ZW націлена на скорочення кількості щоденного сміття. А отже, зберігається якість води, повітря, ґрунтів. Вона базується на п’яти основних принципах «R»:

  1. refuse — відмовляйся від непотрібного;
  2. reduce — скорочуй споживання;
  3. reuse — використовуй повторно те, що може мати друге життя;
  4. recycle — віддавай на переробку;
  5. rot — компостуй органічні відходи або відправляй на смітник, те що не підпадає під пункти 1-4.
Таїсія Шестопал

Таїсія Шестопал

Ці п‎’‎ять правил слід застосовувати саме в такій послідовності до кожного аспекту життя (кухня, ванна кімната, гардероб тощо). Дуже важливо діяти поступово. Ні в якому разі не сваріть себе, що взяли сьогодні кульочок в магазині чи забули відмовитися від соломинки в напій.

Для початку почніть говорити «ні» непотрібним речам. Вам справді ні до чого пакет з пакетами, сьома сукня, схожа на попередні дві, чергова пара флаєрів чи інших роздаткових матеріалів з конференції. Коли ви берете це все додому, воно займає місце і тільки чекає, щоб вкрасти ваш час на прибирання.

Таїсія Шестопал

Таїсія Шестопал

Надприємним бонусом ZW життя є заощадження бюджету до 40%! По-перше, ми споживаємо набагато менше. По-друге, купуючи продукти без упаковки, ми ще економимо 15% (виробник додає 7-15% вартості за таку, зазвичай ведмежу послугу). По-третє, замінюємо одноразові речі багаторазовими альтернативами. Наприклад, любителі кави, можуть озброїтися власним горнятком незвичайного дизайну, на додачу у  кав’ярнях можна отримати хорошу знижку — від 10% (більшість відмічена на сайті ecofriendlycafe.org). Варто купувати якісні речі, які служитимуть довше, або будуть з пожиттєвою гарантією. Будете здивовані, але парасолька, валіза чи навіть шкарпетки із пожиттєвою гарантією існують!

ZW — це про баланс. Він покликаний бути стильним, вивільняти час, організовувати та розхламляти простір довкола. А значить з’являються нові ідеї, натхнення у житті.

photo by John Cameron on  Unsplash

photo by John Cameron on  Unsplash

Беа Джонсон — піонер даного руху, авторка книги «Дім — нуль відходів», з 2008 року продукує разом із сім’єю лише півлітровий глечик сміття за рік. Жінка стверджує про вагому перевагу zero waste: «Ви можете витрачати кошти не на одноразові непотрібні речі, а на враження і розваги!» Як вам ідея посерфити з друзями у водах Атлантичного океану неподалік Лісабона, підкорити схили Карпатських гір чи, нарешті, наважитися стрибнути з парашутом? Книга «Дім — нуль відходів»  —  стильний, покроковий гід, який розкаже вам, як покращити здоров’я, заощадити час і гроші, досягти яскравого майбутнього для своєї родини і для усієї планети.

Менше сміття — більше життя. Психологи, науковці, коучі, які вивчають щастя, скажуть в один голос, що походження останнього не в речах, а в позитивних емоціях. Шопінг приносить швидке і коротке задоволення, тоді як час проведений по-новому робить нас стабільно щасливішими. Особливо, якщо ці враження розділені з друзями чи сім’єю.

https://minminds.com/economy/

https://minminds.com/economy/

Вивівши свою ідеальну еко-формулу, ви вже не зможете повернутися до попереднього способу життя. Рівень ендорфінів у крові буде зростати з кожним ZW рішенням, а кількість сміття довкола зменшуватися. Ось воно — щастя!

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Яка ціякава пропозиція. Це як стати вегетаріанцем,повнястю треба змінити ситль життя, побут.

2019-03-20
Алла
Відповіcти
0

Це ,ніби, так просто,але ж це так складнооо. ми звикли інакше і це прямо так себе перелаштувіать…це в голові треба шось мінять.

2019-03-20
ОлЯ
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: